Další výjezd plešiveckých pedagogů v rámci programu Comenius

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Další výjezd plešiveckých pedagogů v rámci programu Comenius >

Po listopadové návštěvě italské základní školy v San Gimignanu se plešivečtí pedagogové vypravili do německého Meersburgu, další partnerské školy v programu Comenius.

18.05.2010

Základní náplní bylo, stejně jako v San Gimignanu, seznámení s prostředím školy, prohlídka vybavení a nahlédnutí do vyučování jak prvního, tak druhého stupně. Učitelé se také podívali do mateřské školy. Obě se nacházejí v nádherném prostředí blízko Bodamského jezera, ke kterému vede cesta přímo od školy.

Součástí programu byla diskuze, během které němečtí pedagogové představili svůj školský systém, jenž je podstatně složitější než český.

V rámci doprovodného programu si učitelé prohlédli středověké městečko Meersburg, setkali se se starostou a navštívili Kostnici.

V říjnu letošního roku přivítáme italské a německé pedagogy v Českém Krumlově.