Na Den dětí (1. 6.) se žáci tříd 6.B, 7.B a 8.A zúčastnili v Olšině u Horní Plané akce pořádané VÚ Boletice. Program zahájila prohlídka a vernisáž výstavy v nově opravené Rybářské baště. Následovala ukázka výcviku psů.

03.06.2009

Skvěle vycvičený pes předvedl své umění v aportování zvěře i další prvky nutné k vyhledávání poraněné zvěře.

Dravci, kteří se představili na dalším stanovišti, ukázali své umění a dobře připravený cvičitel zodpověděl všechny dotazy dětí.

Pak již následovala jen vojenská stanoviště. Žáci si mohli vyzkoušet zbraně, které používají vojáci při své práci (pistole, samopaly, granáty ...), vybavení vojáků (neprůstřelné vesty, přilby ...). Na ukázku byl připraven nejnovější pyrotechnický oblek, vojenská, hasičská i policejní auta atd.

Děti si mohly vyzkoušet střelbu na terč, rozebrat a znovu složit samopal, pohyb v lanové síti a mnoho další aktivit.

Všechny jejich otázky jim byly jasně zodpovězeny a všichni se na konci shodli, že to byl příjemně strávený den.