Den plný prevence - úspěch starších žáků

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Den plný prevence - úspěch starších žáků >

Tradiční akce pořádaná Českým červeným křížem – Den plný prevence byla uspořádána v pondělí 3. 10. 2011 v okolí Střelnice v Českém Krumlově. Ve spolupráci s dalšími bezpečnostními složky ( Armáda ČR, Policie ČR, Městská policie města ČK, Vodní záchranné služby) a dalšími organizacemi ( Šípek, Lesy ČR, Street work) připravili pro řáky I. a II. stupně tématická stanoviště podle svého oboru.

04.10.2011

Žáci si tak užili střelbu vzduchovou pistolí, jízdu raftem, ošetření raněného, transport raněného, resuscitace raněného, házení granátem na cíl, orientaci v přírodě a na mapě apod. Součástí byly i písemné testy z oblasti bezpečnosti na silnici a požární ochrany.
Velmi dobře si s úkoly vypořádalo náš tým starších žáků Petr Spáčil, Pavla Gallistlová, Aleš Bašta a Lucie Čalounová. V konkurenci devíti škol z celého okresu Český Krumlov obsadili na žáci výborné třetí místo. Úspěchu si velmi ceníme, děkujeme za něj a gratulujeme.
Tým mladších žáků ve složení Řepa, Tyle, Píšová a Hartmannová si vedli také velmi dobře. Bohužel se jim nepovedlo stanoviště ČČK, které bylo nesmyslně bodově nadhodnoceno oproti ostatním stanovištím a ztrátu se jim již nepovedlo dohnat. Přesto i oni si zaslouží poděkování za poctivou a kvalitní práci.
Věříme, že se mladší žáci poučí z chyb a vezmou si příklad od starším spolužáků a v příštím roce podobný úspěch zopakují.

Lukáš Boháč