V pátek 1.10.2010 naše škola vyslala dvě čtyřčlenná družstva na českokrumlovskou střelnici na soutěž „Den plný prevence". Děti soutěžily v dovednostních disciplínách (jako střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, lanové aktivity, jízda na raftu), i v činnostech znalostních (pravidla silničního provozu, poskytnutí první pomoci, ošetření úrazu, ekologie).

11.10.2010

Jako doprovodnou neklasifikovanou disciplínou byla střelba z elektrického samopalu. Obě naše družstva podala výborný výkon a dosáhla zaslouženého úspěchu. V mladší kategorii (1.stupeň ZŠ) páťáci Daniela Jakešová, Natálka Jelenová, Marek Jakeš a Marek Talíř využili svého věku i dovedností a obsadili druhé místo z celkového počtu deseti týmů. O prvenství nás připravil neúspěch v jediné z třinácti disciplín. Na druhou stranu, těsně v závěsu za námi číhali hned tři další konkurenti. V kategorii starších (2.stupeň ZŠ) jsme naopak měli věkově nejmladší možné zastoupení v podobě šesťáků Pavly Gallistlové, Terezy Štěpánové, Aleše Bašty a Vítka Bašty. Ti ovšem proti starším soupeřům využili své znalosti a obsadili po patnácti splněných disciplínách páté místo ze třinácti zúčastněných týmů. Od medaile nás dělil jen malý kousek. Všem našim reprezentantům patří gratulace za bojovnost a odevzdané výkony a poděkování za reprezentaci naší školy.

Martin Škorpík