Dne 16. 10. 2008 se uskutečnila v tělocvičně naší školy a v blízkém „Dubíku" akce „Den plný prevence". Ve třech kategoriích se zúčastnilo 5 hlídek ze ZŠ Plešivec.

22.10.2008

Týmy probíhaly trať se soutěžními stanovišti, na kterých musely plnit nejrůznější úkoly, jenž prověřovaly znalosti a dovednosti z mnohých oblastí, šlo např. o první pomoc, trestní právo apod. Hlídky musely také zvládnout mnohé fyzicky náročné úkoly.

V kategorii I. (3.-5. třída) se naše družstvo (Hajsák, Pípal a bratři Schwarzové) umístilo na vynikajícím 3. místě.
Ve II. kategorii (6. a 7. třídy) hlídky z naší školy dosáhly pěkného 5. (Čaloudová, Haitmann, Kostka, Spáčil) a 8. (Havlíček, Kozák, Ochtábec, Parisch) místa.
Ve III. kategorii (8. a 9. třída) se týmy z naší školy umístily na 14. (Doubek, Dreiling a bratři Maurerové) a 20. (Koiš, Komárková, Kubeš, Podhorová) pozici.