Pondělní den 1. října byl dnem prevence. Jako každoročně se v areálu Střelnice Policie ČR v Českém Krumlově konala soutěž škol, kterou pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov za pomoci mnoha sponzorů a institucí. Naši školu reprezentovala dvě družstva.

04.10.2012

První družstvo bylo složeno z žáků prvního stupně: Veronika Piklová, Lukáš Dolanský, Tomáš Tyle(5.B), Jan Benych, Ondřej Kubart (5.A). Družstvo sestavené z žáků druhého stupně bylo ve složení: Aleš Bašta, Pavla Gallistlová, Tereza Štěpánová (8.B), Daniel Kouba (8.A), Tomáš Tichý (9.B). Soutěže se celkem zúčastnilo 9 škol. Jak dopadla naše družstva?

Týmy soutěžily ve dvou kategoriích v oborech, jakými jsou: poskytování první pomoci, dopravní výchova, prevence kriminality, požární a civilní ochrana, lanové aktivity, záchrana tonoucího, znalosti z přírody kolem nás a jiné. Aby uspěly, musely pracovat skupinově a s nasazením, projevovat se v kritických situacích pohotově a moudře. Nutno přiznat, že se to našim týmům dařilo. Zejména družstvo 1. stupně, které skončilo na úžasném 2. místě, zanechalo ohromný dojem nejen mezi dalšími školami, ale i mezi pořadateli. Po právu! Jejich výkon byl téměř bezchybný, opíral se o široké znalosti všech členů týmu. Zaslouženě si všichni převzali spoustu věcných cen, pohár, diplom, koláč i stříbrné medaile.

Také tým druhého stupně vybojoval medaili. Sice bramborovou, ale za výbornou reprezentaci naší školy i jim patří velké poděkování.

Všechny žáky soutěž bavila a v areálu střelnice strávili velmi příjemnou a poučnou část dne.

Tomáš Dvořák