20. října se v celé ČR slaví svátek, který má všem připomenout hodnotu a potřebu lesa - Den stromů. Tento důležitý svátek oslavila i ZŠ Plešivec, a to projektem, který se konal v rámci I. stupně. Vše zahájil zástupce ředitelky školy, pan Bohumil Florián, představením stromu javor babyka. Ten byl vysazen jako další z mnoha stromů na dendrologické stezce, která je součástí areálu školy.

25.10.2011

Žáci I. stupně po celý den pracovali ve skupinách s názvy stromů, do kterých byli předem rozlosováni. Každá skupina pak vytvářela svůj strom z nasbíraných listů, paletu z podzimních listů, vypracovávala pracovní listy a hrála si na básníky.
Symbolickým ukončením pak byla společná práce I. a II. stupně při vytvoření živého stromu.

Martina Kalivodová