Světová zdravotnická organizace vyhlásila 7. duben Dnem zdraví. I my jsme na naší škole uspořádali projektový den na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Děti z prvního stupně byly rozděleny do dvaceti náhodně vylosovaných skupin. Za úkol měly absolvovat deset stanovišť, na kterých získávaly hesla. Z nich pak sestavily závěrečné Desatero zdraví.

24.03.2009

K této příležitosti byli do školy pozváni  policisté Dopravního inspektorátu Český Krumlov, dentální hygienistka K. Bajerová, zdravotní sestřička K. Tůmová, lékaři MUDr. T. Dvořák, MUDr. R. Papoušek, učitelka  SZŠ v Českém Krumlově K. Papoušková a studenti SZŠ.

Děti si povídaly o tom, jak by se měly správně zachovat, pokud budou účastníky nebo svědky dopravní nehody. Dále si procvičily své znalosti základů první pomoci, prohlédly vozidlo záchranné služby, dozvěděly se, jak správně dbát o svůj chrup. Seznamovaly se s možnostmi odpočinku a regenerace sil, uvědomily si, jak je důležité správné držení těla. Vyrobily si „zdravý talíř", na počítači vyhledaly informace o bylinkách, ve školní kuchyňce připravily ovocný salát.

Projektový den se velice vydařil. Svědčí o tom hodnocení dětí:

„Moje skupina měla osm členů a všichni se snažili pomáhat. Den zdraví je prostě super."     (Petr 5.B)

„Byl jsem ve skupině Banánů a byl jsem nejstarší, takže jsem ji vedl. Většina dětí mě poslouchala a nikdo se neztratil."   (Filip 5.B)

„Nejlepší stanoviště byla kuchyňka a tělocvična. V kuchyňce jsme si udělali z doneseného ovoce výborný salát. V tělocvičně jsme zase nabraná kila shazovali."   (Romča 5.B)

„Den zdraví byl nejkrásnějším dnem, jaký jsem kdy zažil."   (Thomas 1.B)

„Líbilo se mi úplně všechno a těším se, až to bude zase."    (Lucinka 1.B)

Děkujeme všem, kteří pomohli při realizaci projektového dne.

J. Novotná, O. Josífková