Děti už konečně nebudou sedět u počítačů

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Děti už konečně nebudou sedět u počítačů >

Děti se konečně dočkaly interaktivního hřiště! Je jediné nejen v České Republice, ale také v celé střední Evropě. Tímto hřištěm se pyšní žáci Základní školy Plešivec z Českého Krumlova. Děti tak konečně přestanou vysedávat doma u počítače a půjdou se proběhnout ven na čerstvý vzduch.

14.10.2008

Interaktivní hřiště Vám může nabídnout plno skvělých her, jako je např. Abeceda, kde skáčete po speciální desce podle toho, kde se Vám objeví dotyčné písmenko a snažíte se takto nasbírat co nejvíce bodů. Dále třeba Cesta, kde běháte kolem sloupků a hledáte takové obrázky, které se objevují na obrazovce počítače. Kdo bude rychlejší, vyhrává. Jsou tu i různé prolézačky nebo fotbalová klec, kde proti sobě hrají 2 družstva a snaží se dát góly. Na první pohled to tak vůbec nevypadá, ale opravdu se při tom zapotíte.

Slavnostní otevření si nenechal ujít ani sportovec Petr Svoboda, který si osobně vyzkoušel všechny hry, které interaktivní hřiště nabízí.  Když jsme se ptali dětí, jak se jim hřiště líbí, svoje pocity vyjadřovaly slovy, jako jsou: Super! Bezva! Úžasné! Proto doufáme, že takovýchto hřišť bude v naší zemi více.

Radka Paulusová, 7.B