Ve středu 19. listopadu naši žáci navštívili divadlo, kde zhlédli divadelní představení souboru Drak Poslední trik Georgese Méliése. Hra o životě, umírání a snaze přelstít smrt žáky i učitele nadchla hereckými výkony, provedením, triky i hudbou.

19.11.2014

Zde jsou některé ohlasy žáků:

Představení bylo úžasné, efekty a hudba jedinečné, zvlášť ta hudba, velice chytlavá a vhodně zvolená. Co se týče herců, vytknout se jim nedá nic, vše do sebe zapadalo a vypadalo realisticky. V průběhu jsem vůbec neměla čas se nudit, naprosto mě to vtáhlo. Kdybych měla hodnotit na stupinici do desíti, kdy desítka znamená nejlepší, zvolila bych určitě deset. K. Hrubešová (9.)

Hra se mi velice líbila, oceňuji herce za to, že zvládli všechno odehrát téměř beze slov a my zvládli hru bez problémů pochopit. Byly to první kouzelnické triky, které jsem viděla, takže nemohu srovnávat, ale z pohledu laického se mi vše zdálo neuvěřitelné... N. Jelenová (9.)

Toto představení mě celkem hezky překvapilo. Nevěděl jsem, že to bude představení, kde se nemluví, a taky jsem nečekal takovou srandu. Herci byli velmi dobří. Měli to dobře nacvičené a jejich sehranost a načasování byly dokonalé... R. Sikuta (9.)

Herci a hlavní postava se mi moc líbili. Nasazení a nadšení herců bylo cítit všude... Osvětlení bylo nejkrášnější, když byla tma a svítily jen kostýmy kostlivců a na konci měsíc a hvězdy... Š. Nováková (9.)

Jediné, co dětem vadilo, byl kouř z cigaret, které kouřil hlavní hrdina, což v podstatě považuji za kladné :-).

Těšíme se na další kulturní zážitky.

Helena Menoščíková