Dopravní výchova - projektový den 2. stupně

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Dopravní výchova - projektový den 2. stupně >

Dne 31. 5. 2012 se uskutečnil školní projekt Dopravní soutěž určený pro 5. ročník a celý 2. stupeň. Akce proběhla ve venkovním areálu DDM a přilehlém okolí. Žáci od 5. do 8. tříd byli rozděleni do 7 skupin, které obcházely v daném pořadí 7 stanovišť. Zde si prověřovaly své teoretické a praktické dovednosti z jízdy na kole, servisu kola a jeho výbavy, orientace na mapě, poskytnutí první pomoci.

05.06.2012

Jako bonus si mohli žáci vyzkoušet jízdu na dvojkole, na kterém si leckdy uvědomovali, že není vše lehké, jak se na první pohled zdá.

Ocenění si rozhodně zaslouží všichni žáci, kteří se soutěže zúčastnili ať už s radostí, či počátečním ostychem a obavou, zdali vše zvládnou a „neztrapní se". Jak klasik praví, překážky (psychické, emoční, fyzické aj.) jsou tu od toho, aby se překonávaly a ne se od nich utíkalo (třeba k „doktorovi" či „rodinným důvodům").
Pochvala ještě o něco větší míří na žáky 9. ročníku, kteří byli nápomocni pedagogům a leckdy byli na stanovišti jejich rovnocennými partnery.

A samotní učitelé? Bez jejich nápadu a aktivity by projekt nemohl být realizován. Co se jeví jako samozřejmostí, spolykalo nemálo času na přípravu a zajištění akce. Takže i jim po právu náleží provolání vivat, vivat!
Poslední poděkování patří sluníčku, které do poslední chvíle odhánělo deštivé mraky, a tak mohli všichni, kdo se sešli u DDM, prožít příjemné a zároveň poučné dopoledne.

Závěrem lze tedy říci: školní projet Dopravní soutěž se vydařil.
PS: Všichni, kdo jste měli kola, jste je měli krásná! A všem, kdo jste měli přilbu, vám náramně slušela!

Viola Šímová