Od pondělí 26. září nahradili české učitele v šestých a sedmých třídách stážisté ze šesti různých zemí. Začal projekt Edison, při němž mají děti jedinečnou možnost seznámit se s kulturami vzdálených zemí a zároveň procvičit angličtinu.

27.09.2016

Poznávají krásy a zajímavosti Mexika, Portugalska, Malajsie, Číny, Brazílie a Turecka. Studenti, kteří své země přijeli představit, mají připravené výborné prezentace a opravdu děti zaujali.

Rádi slyšíme, že i pro ně je pobyt na naší škole příjemný, podle jejich slov jsou velmi spokojení s aktivitou žáků, kteří se ptají a komunikují anglicky.

V úterý odpoledne jsme na oplátku připravili program my. Díky Voroplavbě Český Krumlov Radka Šťovíčka poznali krásy našeho města z vody. Natálka Jelenová a Ondra Janota, naši bývalí žáci, je provedli městem s anglickým výkladem. Také děkujme Městu Český Krumlov, které věnovalo pro každého stážistu Český Krumlov Card, aby mohli navštívit muzea či galerie ve svém volném čase.

Studenti si chválí i pobyt v hostitelských rodinách, přátelský přistup, ale také jídlo. Ještě jednou děkujeme za ochotu rodinám Evy Šebestové (6.B), Lady Kubalové (6.B), Báry Štěpánkové (7.A), Matěje Mikeše (8.A), Adama Puffera (8.A), Tiny Matějčkové (9.A) a Báry Leštinové (6.B).

Ve čtvrtek a v pátek se projekt přesune do osmých a devátých tříd a zároveň přibude studentka z Íránu, která se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla účastnit prvních dvou dnů.

H. Menoščíková a učitelky angličtiny

Všechny fotografie na Google+