V úterý 8. 12. se žáci 7. tříd vydali do rakouského Lince na exkurzi do Ars Electronica Center. Protože letos jsou 7. třídy tři a žáků bylo 56, museli jsme se rozdělit na dvě skupiny. Jedna se vydala na linecké náměstí na tradiční vánoční trhy a druhá šla do muzea Ars Electronica. V poledne se pak skupiny vystřídaly.

10.12.2015

V muzeu nás přivítali dvě české průvodkyně, které nás zavedli do promítacího sálu Deep Space, kde nám na obrovskou stěnu i podlahu promítali filmy v 8K kvalitě (Parkur v Rio de Janeiru, o Slunci), 3D film o Snowboardingu nebo 3D film z produkce National Geographic o podzemí Říma dělaný speciální laserovou technologií. Nakonec nám pustili několik interaktivních her, kdy jsme svým pohybem ovládali dění v místnosti.

Po promítání si nás průvodkyně rozdělili ještě na skupinky po 14 a vyrazili jsme na prohlídku muzea. Tady jsme viděli spoustu nových technologií z oblasti elektroniky, robotiky, výzkumu i umění, například interaktivní mapu Linze, snímky NASA z družic, 3D tisk, speciální mikroskopy, roboty (tuleně, ocas, protézy), elektronické bubny a celou řadu dalších zajímavých věcí.

V muzeu i na trzích se všem moc líbilo, což je patrno i z článků dětí viz níže.

Adam Bohdal — Dne 8.12. jsme se my, žáci sedmých tříd vypravili na výlet do Lince. Zde jsme navštívili muzeum Ars Electronica Center, kde jsme měli možnost vyzkoušet si mnoho zajímavých atrakcí z oblasti vědy a techniky a viděli jsme mnoho rozmanitých uměleckých děl, vytvořených velmi zajímavými technikami. Následně jsme si prohlédli vánoční trhy a prošli si centrum města, kde jsme si mohli nakoupit nějaké ty vánoční dárky...
Výlet se nám všem velmi líbil a poznali jsme na něm nové věci a technologie. Byl to pro nás úžasný zážitek a zpestření výuky. Všem bychom výlet do Ars Electronica Center vřele doporučili.

Žáci sedmých tříd navštívili dne 8. 12. 2015 museum Ars Electronica Center v Linci.
Moc se nám tam líbilo, ale hlavně jsme se i něco přiučili a to zábavnou formou projekce (moderními věcmi). Nejvíce se nám líbilo:

Jana Řepová — Mně zaujala celá budova designem a vybavením. Moc my byly také sympatické průvodkyně.

Linda Šmikmátorová — Mně zaujala projekce slunce, ale také snímky našeho těla i průvodci byli hodní.

Eliška Valachová — Mně nejvíce zaujal robotický tuleň Paro, který, pomáhá hlavně lidem s onemocněním Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Ze studií je prokázáno, že u lidí odbourává stres, stresové hormony, a vzbuzuje dobrou náladu.

Ondřej Sekanina — Mně se nejvíce líbil robotický ocas, přišlo mi to jako dobrý nápad. Jinak jsem se moc v té budově moc nevyznal, pořád sem běhal sem a tam. Jinak to bylo super:)

Amálie Matušová — Mně nejvíce zaujal Paro. Nikdy by mě nenapadlo udělat robotického tuleně, který reaguje na pohyby, na hlazení atd. Také se mi moc líbila budova, jak z venku tak zevnitř. Také se mi líbil projekt slunce. Ale ve městě jsem si to asi užila nejvíce :-). Tento výlet bych určitě zopakovala moc ráda :-).

Kristýna Zíková — Mně se nejvíc líbil Paro. Také vše co tu bylo napsáno. Ale nejlepší to bylo ve městě a že nás nechali samotné chodit po městě. Určitě by jsme měli na takové výlety jezdit častěji.