Exkurze do synagogy a na židovský hřbitov

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Exkurze do synagogy a na židovský hřbitov >

Ve středu 12. března se třída 9.A vydala v krásném jarním počasí na exkurzi do synagogy a na židovský hřbitov v Českém Krumlově.

18.03.2014

Obě místa navštívili žáci v rámci projektu Svět Anny Frankové, prostřednictvím něhož se seznamují s osudy Židů, a nejen jich, za 2. světové války. I když ani synagoga, ani hřbitov nejsou příliš rozlehlé, důležitá byla atmosféra míst a informace, které nabízejí.

V synagoze jsme zároveň mohli zhlédnout výstavu fotografií Dva regiony, čtyři fotografové.

Výsledkem projektu jsou práce z literatury, jež visí na chodbě a ve třídě, a hlavně knihy jednotlivých žáků, které právě dokončují. Ty budou k prohlédnutí a hodnocení také na chodbě školy.

H. Menoščíková