Poslední říjnový den byl pro čtvrťáky a páťáky ve znamení oslav Halloweenu. Plnění úkolů na stanovištích, dlabání dýní, diskotéku a soutěž o nejhezčí masku pro ně připravili kluci a holky z 9.B.

01.11.2012

Většina dětí přišla do školy ve strašidelných kostýmech. Na stanovištích je pak očekávaly úkoly související s tímto anglosaským svátkem (lovení jablek z vody, létání na koštěti, omotávání mumie, luštění křížovky, vyplňování pracovního listu, lovení předmětů v podivných tekutinách, překážková dráha). Během dopoledně si děti nejen hrály, ale i připomněly, co je to Halloween, odkud pochází, co je pro něj typické, kde a jak se slaví. Za pomoci paní učitelek a deváťáků si vytvořily strašidelné dýně. Závěr Halloweenu patřil vyhlášení nejlepších masek a diskotéce.

Myslím, že si čtvrťáci a páťáci díky 9.B dnešní den opravdu užili. Deváťákům za to moc děkuji.

Jitka Novotná