Kouzelný Krumlov 2009 je jednou z oslav k příležitosti 700 let od první písemné zmínky o městě. Program proběhl 30. 4. a 1. 5. 2009 v zahradách pivovaru Eggenberg, na náměstí Svornosti, v Jezuitském sále hotelu Růže a zámecké jízdárně.

07.05.2009

Čtvrteční odpoledne bylo připraveno zejména pro rodiče s dětmi. V zahradách pivovaru Eggenberg byly pro děti přichystány různé hry, historický fotoateliér, malování, děti se mohly nechat nalíčit a zúčastnit se čarodějnické přehlídky. V zahradách návštěvníky čekala také soutěžní přehlídka loutkových představení nebo Krumlovský veletrh, který prezentoval nabídku českokrumlovských neziskových institucí, souborů, spolků nebo projektů.

Krumlovského veletrhu jsme se zúčastnili i my. Vystavovali jsme práce žáků školy, nabízeli výborné koláčky, které upekly naše paní kuchařky (a po kterých se jen „zaprášilo"). Velký úspěch měla dílna Encaustik. Tu jsme letos zařadili poprvé. Děti i dospělí si mohli vyrobit touto netradiční technikou přáníčko, které si odnesli domů. O tom, že se práce se žehličkami líbila, svědčil zástup lidí různého věku (dva až sedmdesát let) před naším stánkem.

Jsme rádi, že se nám odpoledne podařilo a počasí vydařilo.

Jitka Novotná, Olga Josífková