V lednu proběhlo školní a okresní kolo matematické olympiády pro páté ročníky ZŠ. V obou kolech naši žáci zaznamenali významné úspěchy.

31.01.2013

Školní kolo
Do školního kola se přihlásili tři soutěžící z 5.B. Všichni se stali úspěšnými řešiteli. Nejlépe si vedl Lukáš Dolanský, který si se všemi šesti úlohami poradil úplně správně - s řešením i vysvětlením postupu řešení - a zajistil si postup do okresního kola.

Okresní kolo
Do okresního kola nakonec byli přijati všichni tři úspěšní řešitelé ze školního kola a svými výsledky dokázali, že toto rozhodnutí bylo zasloužené. Všichni naši zástupci se opět stali úspěšnými řešiteli (bylo potřeba získat alespoň 9 bodů). Stejně jako ve školním kole si nejlépe vedl Lukáš Dolanský, který si se všemi šesti úlohami poradil úplně správně a obsadil první místo. Matyáš Olšák jen mírně zaváhal v jedné ze tří úloh a obsadil místo třetí a také Magda Račáková svým výkonem ukázala, že si s matematikou rozumí. Všem našim zástupcům gratuluji, děkuji za reprezentaci školy a přeji další matematické úspěchy.
Výsledky:
1.-2. místo Lukáš Dolanský, ZŠ Plešivec ČK 18 bodů