Návštěva Ars Electronica Center v Linci

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Návštěva Ars Electronica Center v Linci >

Na konci března jsme navštívili známe muzeum vědy a techniky v Linci (Ars Electronica Center). Výstava nazvaná „Nové lidské obrazy" umožnila žákům (žáci 8. a 9. tříd) i učitelům seznámit s moderními novinkami v oblasti neurovědy, biotechnologii a robotice.

11.04.2011

Výstavou nás provázely česky mluvící průvodkyně, které nám v první části programu ukázaly jednotlivé výzkumné laboratoře a ostatní prostory centra. Žáci pak dostali možnost si samostatně jednotlivé laboratoře vyzkoušet.

Velký úspěch u žáků i učitelů měla navštěva v Deep Space (3D kino), kde jsme zažili fascinující výlet do virtuálních světů.

Díky interaktivitě a hravé formě, se kterou se žáci v jiném muzeu ještě nesetkali, hodnotili samotní žáci návštěvu velmi pozitivně. Nadšení byli i učitelé a návštěvu Ars Electronica Center v Linci doporučujeme.