Návštěva učitelů z Itálie a Německa

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Návštěva učitelů z Itálie a Německa >

Na základní školu Plešivec 14. října zavítali v rámci programu Comenius učitelé z italského San Gimignana a německého Meersburgu.

25.10.2010

Pedagogičtí zástupci z partnerských měst tak oplatili návštěvu plešiveckých učitelů z listopadu 2009 a května 2010. Základním cílem projektu je seznámení se školským systémem daných zemí, zejména s výukou na konkrétních školách, s jejich vybavením, používanými metodami a formami práce a také s volnočasovými aktivitami, které školy svým žákům nabízí.
Po úvodním koncertu 2.A si zahraniční kolegové prohlédli školu a její okolí, nahlédli do konkrétních hodin v průběhu vyučování a zhlédli také ukázku hodiny na interaktivním hřišti SmartUs. Samozřejmě součástí programu byla i prohlídka města a zámku a uvítání na radnici.
Jak němečtí, tak italští učitelé byli naší školou nadšeni, a to zejména atmosférou, která u nás panuje, ale také jejím vybavením.