No bees no honey, no work no money, aneb Bez práce nejsou koláče

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > No bees no honey, no work no money, aneb Bez práce nejsou koláče >

Celý minulý měsíc probíhaly hodiny angličtiny šesťáků netradičním způsobem. Společným tématem bylo jídlo a pití. Své teoretické znalosti slovní zásoby a gramatiky aplikovali do praktických dovedností, ve kterých si ověřili své organizační schopnosti a talent.

08.04.2013

Vlastnoručně napsaný nákupní lístek jim pomohl ve vymyšleném obchodě, kde se ocitli v rolích prodavačů a zákazníků. Napsali si recept svého nejoblíbenějšího jídla a společně sestavili kuchařku. Porovnávali tradiční velikonoční pokrmy české kuchyně s anglickou. Ve skupinách přeložili recepty na dva staročeské sladké pokrmy - beránka a mazanec. Na nějaký čas se stali majiteli vlastní restaurace, pro kterou si vymysleli název a jídelní lístek. Telefonicky si zamluvili v restauraci termín narozeninové oslavy a zestylizovali pozvánku na party pro své spolužáky. V restauraci se zase objevili v roli kuchařů a číšníků, kteří vařili a obsluhovali. Podařilo se jim krásně prostřít stoly, vytvořit úžasnou atmosféru a všechny oslavence srdečně uvítat. Při vaření si vedli velmi zdatně. Servírovali jídlo z nabídky v jídelním lístku. Na slavnostní stůl připravili k jídlu Czech chicken salat, Spanish omelette, Italian Tiramisu a k pití studený ovocný nápoj Spring in the glass. Obsluhující personál byl milý a velmi vstřícný.
Doufám, že díky těmto jazykovým zkušenostem a praktickým dovednostem se budou žáci jednou dobře orientovat nejen v různých životních situacích, ale i na trhu práce.

Jaroslava Skříčilová