Ve čtvrtek 29. září strávila 7.A netradiční noc ve škole. Byl pro ně připraven projektový večer na téma „Noc s mýty“.

30.09.2011

Děti přišly do třídy a trénovaly sluch poznáváním hlasů zvířat. Vyslechly finský mýtus o orlovi se zlatými vejci. Poté se rozdělily do skupin a ve ztemnělé škole hledaly své úkoly. S chutí se zhostily psaní báje o stvoření světa, vymýšlení bájného zvířete včetně jeho zařazení do systému. Také si zvolily, jak rychle jejich bájná postava běhá, a vypočítaly, za jak dlouho doběhne na Čertovu skálu. Samozřejmě jsme si nezapomněli zopakovat řeckou mytologii formou spojovačky. Jedna, nejrychlejší, skupina dokonce stihla namalovat mapu svého bájného světa.
Myslím, že projekt se velmi povedl a líbil se jak dětem ze 7.A, tak nám, učitelům.

Helena Menoščíková

třídní učitelka