V předvánoční večer se sedmáci z "áčka" sešli na projektové spaní ve škole na téma Noc s mýty. Spojili jsme jeden z nejstarších literárních žánrů a nejnovější technologie. Ve skupinách žáci vysvětlovali významy mýtických frazémů, jako Tantalova muka, Damoklův meč ad. Potom se pustili do práce s iPady.

18.12.2015

Nejprve si vytvořili své bájné bytosti, vymysleli mýty (někdy spíše pohádky) o jejich původu. Rozmluvili je v programu ChatterPix. Poté o nich sestavili prezentace v programu Vidra, přidali jejich zařazení do systému zvířat, výpočet jejich rychlosti, obrázky, mluvené slovo... a to vše potom exportovali do videa.

Všechny práce jsou ke zhlédnutí na kanálu 7.A.Plesivec na YouTube zde.

Fotogalerii naleznete na Google+ zde.

Myslím, že jsme se se žánrem i technologiemi poprali statečně, díky všem dětem za krásný večer a Martinovi Vávrovi za pomoc.

Helena Menoščíková, třídní učitelka