Ve čtvrtek 5. června se odvážní žáci 7. třídy sešli ve škole v podvečerních hodinách, aby tam strávili noc s nonsensovou literaturou.

06.06.2014

Hned na úvod se zaměřili na svá jména a vymýšleli na ně nonsensové říkanky a rýmy - např. Nicolíno spadl pod Pendolíno., Dominik Fošum neumí říct osm. Poté si zahráli hru s limeriky Jiřího Žáčka. Ve skupinách se jich postupně naučili dvanáct a přednesli rozhodčím.

Samozřejmě nechybělo ani vlastní tvoření, vymýšleli své vlastní limeriky na obce, města a městské části, odkud pocházejí. Všechny najdete zde.

Byl jeden dědeček z Plešivce,
měl na zahradě mšice.
Udělal z nich sekanou,
kterou si vzal na dovolenou.
Ten starý dědeček z Plešivce.

Žáci ze základky z Plešivce,
hledali k večeru kostlivce.
Našli ho u paní ředitelky,
on byl totiž na baterky.
Vystrašení žáci z Plešivce.

Poté si skupiny rozebraly noviny a časopisy a tvořily básně z ústřižků. Někteří skládali podle smyslu, ale někteří dodrželi nonsens doslova a tvořili náhodně. Závěrem napsali otevřený dopis rodičům, jak se jim večer s češtinou líbil. Před spaním nechyběla volná zábava v tělocvičně, hry a povídání před spaním.

Společnost nám dělaly paní učitelky Skříčilová a Neumannová. Myslím, že se večer velmi vyvedl, jak ukazují jak fotografie, tak vytvořené texty. Budu se těšit na další.

H. Menoščíková