Do knihovny 2. stupně přibylo více než 30 nových titulů. Na své si přijdou jak milovníci hororů a fantazy, tak tentokrát i dívky, ale i mladší žáci a nečtenáři. O nových knihách budu samozřejmě informovat prostřednictvím tipů na nástěnce školní knihovny, ale protože jich je opravdu hodně, tady je malá ochutnávka. Více o nich zjistíte na internetu nebo v knihovně.

28.03.2014

Milovníky Darrena Shana potěší knihy Upíří hora, Madame Okta.

Pro dívky jsou k dispozici knihy jako Akta usoužené puberťačky, Holky jako nitky, Patnáctka v tom!, Půlnoční slavnost, Únos domů, Zápisky Georgie Nicolsonové a Země, můj zadek a další velký kulatý věci.

Lidské příběhy si můžete přečíst v knihách Neříkejte mi Izmael, Tohle jsem udělal, Dračí polévka a Předtuchy.

Nabízíme i něco málo z poezie, např. Limericky po česku, Milujem se čím dál víc a pro starší Ples oběšenců Arthura Rimbauda.

Nezklameme ani čtenáře komiksových příběhů, třeba Moby Dick - Bílá velryba nebo Dítě s hvězdičkou patří mezi kvalitní díla tohoto žánru.

Z dobrodružné literatury přibyly tituly jako Béowulf, Čarovný kámen Brisingamenu, Návštěva z pravěku, Nový hrabě Monte Christo nebo sci-fi Čtvrtý den až na věky.

Pro mladší čtenáře jsme objednali tajuplné pověsti Kníže Dracula a jiné hradní pověsti a komiksové pohádky bratří Grimmů.

I estetickým zážitkem je knížka Měsíční květina, jež oplývá úžasnými ilustracemi autora.

Novinkou jsou fyzikální a chemické detektivky Poprask v laboratoři a Tajuplný kód, výborný způsob, jak si zopakovat látku :-).

Snad si v nabídce vyberete, určitě brzy nakoupíme další.

Helena Menoščíková