V letošním školním roce začal do školy mezi nás chodit Artík. Jedná se o čtyřměsíční štěně zlatého retrívra, kterého se snaží jeho panička Alena Neubauerová vycvičit pro canisterapii. Mezi dětmi se snaží zvyknout na různé zvuky, situace, možnosti komunikace tak, aby přibližně za rok zvládl zkoušky. Těmi se testuje povaha pejska a zda je tedy vhodný pro canisterapii.

09.10.2008

Canisterapeuti jsou dobrovolníci, kteří se svými psy navštěvují různá sociální zařízení, kde se nacházejí děti nebo dospělí, kteří trpí psychickými poruchami, jsou tělesně, mentálně, smyslově postižení nebo se cítí opuštění a smutní. Kontaktem se psy dochází většinou u těchto lidí k velké změně.

Paní Alena se snaží zajistit, aby z Artíka vyrostl klidný a vyrovnaný pes, který bude trpělivý a společenský, vyrovná se s neustálý halasem, nečekanými doteky, nekonečným drbáním a hlazením.

Držíme palce, ať se výcvik Artíka podaří.

Jitka Novotná