Papír do modré, plast do žluté. O třídění odpadu se snaží i naše škola. Na chodby, ale i do každé třídy jsme umístili nádoby na separaci papíru, plastů a komunálního odpadu. Některé nádoby jsme koupili z vlastních prostředků, jiné jsme vyhráli v loňském školním roce na Odpadové olympiádě základních škol.

20.09.2010

V tomto školním roce se vybraní žáci zapojí do Soutěže ve vytvoření znaku svého města z odpadových materiálů. Jedná se o projekt Jihočeského kraje a společnosti EKO-KOM, který má podpořit ekologické myšlení dětí a ukázat, že i z odpadů se dají vyrobit pěkné věci. Zároveň půjde o pokus o světový rekord ve vytvoření největší galerie znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů. Pokus o rekord probíhá pod patronací pelhřimovské agentury Dobrý den.

Nesmíme zapomenout, že 9. září odstartovala soutěž tříd ve sběru papíru a víček od PET lahví. V loňském školním roce ji vyhrály děti ze 3.A (letošní 4.A).

Jitka Novotná