Dne 3. 6. se na atletickém stadionu při ZŠ Školní v Kaplici uskutečnila Okresní atletická olympiáda 2. stupně. Zúčastnilo se jí 12 základních škol z okresu.

06.06.2016

Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích (mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně) a na programu bylo šest soutěžních disciplín - běh na 60 m, hod míčkem (vrh koulí), skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běh a štafeta 4 x 60 m.
Na stupních vítězů se žáci naší školy objevili osmkrát. Lucka Jelínková obsadila 3. místo ve skoku vysokém, Tomáš Tyle 3. místo ve skoku dalekém a 2. místo v běhu na 1500 m, Linda Šmikmátorová 2. místo v hodu míčkem a 3. místo v běhu na 60 m, Aleš Novotný 2. místo v běhu na 60 m, Sam Schwarz 1. místo v hodu míčkem a štafeta mladších žáků ve složení Aleš Novotný, Marek Kocian, Matěj Homolka a Kuba Maurer 1. místo.

Z krumlovských škol jsme byli nejlepší a celkově naše škola obsadila výborné 4. místo.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a za předvedené výkony, které byly v tak nepříznivém počasí opravdu obdivuhodné.