Dne 3. 6. se na atletickém stadionu při ZŠ Školní v Kaplici uskutečnila Okresní atletická olympiáda 2. stupně, které se zúčastnilo 14 základních škol z okresu.

04.06.2015

Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích (mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně) a na programu bylo šest soutěžních disciplín - běh na 60 m, hod míčkem (vrh koulí), skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běh a štafeta 4 x 60 m.

Na stupních vítězů se žáci naší školy objevili dvakrát. Linda Šmikmátorová obsadila 1. místo v hodu kriketovým míčkem a Verča Piklová 1. místo ve vytrvalostním běhu. Obě dívky suverénním způsobem ovládly svou disciplínu. Určitě musíme ocenit i bramborové medaile Radka Šmejkala ve skoku vysokém a štafety starších dívek ve složení Naty Jelenová, Šárka Nováková, Štěpánka Postlová a Kristýna Litvanová.

Celkové pořadí škol bylo určené součtem bodů, které závodníci umístění na 1. až 8. místě získávali pro svou školu. My jsme obsadili pěkné 6. místo. Škoda, že jsme neměli větší zastoupení v kategorii starších žáků. Ty zastupoval pouze Fanda Klampfl v běhu na 1500 m, ostatní hoši dali přednost méně náročným aktivitám.

Všem soutěžícím děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

Jitka Novotná, Lukáš Boháč