Orion Cup (florbal) - okrskové kolo, 6. - 7. třídy

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Orion Cup (florbal) - okrskové kolo, 6. - 7. třídy >

Naši žáci se 15. 11. 2012 zúčastnili okrskového kola ve Všesportovní hale v Českém Krumlově. Jak bojovali? Vydobyli si postup do dalších bojů?

19.11.2012

Turnaje se zúčastnilo 11 družstev. Organizátoři družstva rozdělili do třech skupin. Naši borci byli nalosováni do skupiny se základní školou z Frymburka a krumlovskou ZŠ Za Nádražím. K dispozici bylo jedno hřiště, na kterém se mělo odehrát celkem 19 zápasů, tzn. jeden zápas trval jedenkrát osm minut. První družstva ze skupin postupovala automaticky do okresního kola. O poslední postupové místo, se měla poprat družstva z druhých míst.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili až po hodině a půl proti ZŠ Za Nádražím. Byla na nás vidět nervozita a nesehranost týmu. Souboj byl vyrovnaný, dostali jsme nešťastný gól z „dálky" a zápas skončil 1:0 pro soupeře. V šatně jsme si vyříkali nesrovnalosti a do dalších bojů jsme proházeli postavení na hřišti.

Druhý zápas proti Frymburku byl o „vše". Pokud bychom prohráli, turnaj by pro nás skončil. Vědomi si velkého břímě, pustili jsme se do dravého boje. Za svoje snažení jsme byli odměněni. Po přihrávce Jana Korytara se trefil Matěj Toman a my šli do vedení. Frymburk se nezalekl a vyrovnal na 1:1. Byly k vidění drsné souboje, které se obešly bez zranění. Minutu před koncem skóroval Matěj Toman a vedení 2:1 jsme si pohlídali až do závěrečného písknutí. Výhrou jsme si zajistili druhé místo ve skupině a možnost dalších bojů.

O poslední postupové místo jsme se poprali se ZŠ z Loučovic a Chvalšin. Loučovice jsme jasně porazili 2:0 (Matěj Toman) a naskytla se nám reálná šance postupu.

Chvalšiny nebo Plešivec, poslední rozhodující utkání, poslední velké boje. Zápas byl vyrovnaný. Do vedení jsme se dostali po střele Jana Korytara, střela byla uznána až po slovní domluvě s rozhodčími. Pak se hra přesunula před naši bránu a po dlouhém odolávání soupeř vyrovnal na 1:1. Nervy jsme udržely na uzdě a soustředili se na vstřelení postupové branky. Soupeř udělal chybu, kterou potrestal Matěj Toman a poslal naše družstvo do vedení 2:1. Výsledek jsme si již pohlídali a vybojovali postup do okresního kola!!!

Celé družstvo bylo poskládáno ze žáků 5. - 7. tříd. Až na první zápas jsme jasně ovládli palubovku a získali respekt mezi ostatními účastníky turnaje. Do bojů se zapojili všichni hráči, vítězství a velká pochvala patří všem.

Reprezentanti (abecedně podle tříd): Miroslav Duda 5.A, Jan Korytar 5.A, Pavel Korytar 5.A, Adam Hermann 6., Jan Lochman (brankář) 6., Nicola Siviglia 6., Matěj Toman 6., Vojtěch Lietavec 7.A, Marek Jakeš 7.B, Radek Sikuta 7.B

Anna Kalivodová