Dne 18. června se konala pro rodiče prvňáčků Písmenková slavnost. Chtěli jsme rodičům předvést, co jsme se za celý školní rok naučili a jaké jsme udělali velké pokroky. Také jsme připravili malé pohoštění. Den před besídkou jsme upekli písmenka, která se všem líbila a hlavně i dobře chutnala. Odpoledne se zaplnila třída diváky, až jsme měli obavy, abychom se do třídy všichni vešli.

24.06.2009

Děti již netrpělivě čekaly na chodbě a nic nebránilo tomu, aby slavnost mohla začít. Rodiče mohli vidět, jak jejich děti zatančily taneček, zazpívaly písničku, naučily se říkanky k jednotlivým písmenkům. Nakonec do naší třídy přišel malý kouzelník Thomas se svými kouzly.

V jídelně byla připravena spousta pamlsků. Rodiče nechali dětem upéci krásný dort ve tvaru knížky. Každý žáček musel během cesty do jídelny splnit úkol - zaplnit slovy písmenkový dort. Za to dostal krásného perníkového kouzelníka. V jídelně byly také schovány předem zabalené knížky se jmenovkou žáčka. Děti měly svůj dárek najít. Hledání si opravdu užily.

Z rozzářených očí a z úsměvů se nedalo nepoznat, že se písmenková slavnost dětem moc líbila.

O. Josífková