Pomozte nám získat Pasco - vybavení pro experimentální výuku přírodních věd

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Pomozte nám získat Pasco - vybavení pro experimentální výuku přírodních věd >

Nadace ČEZ vyhlásila grantové řízení Oranžová učebna, v rámci kterého podpoří vznik nových nebo modernizaci stávajících odborných školních učeben a laboratoří. I naše škola se zúčastnila grantového řízení, podpořte ji a dejte jí svůj hlas.

19.04.2010

V rámci vypsaného grantu máme možnost získat edukační systém Pasco pro experimantální výuku fyziky, chemie, přírodopisu a enviromentální výchovy. Práce se systémem PASCO vede žáky zcela přirozeným a nenásilným způsobem k získání odborných a specializovaných Naše škola splnila všechny požadované parametry grantového řízení. Jedním z vodítek výběru je i názor veřejnosti a budoucích uživatelů Oranžových učeben.

Od 15. dubna do 15. května 2010 proto bude na webových stránkách http://www.cezregionum.cz/cs/oranzova-ucebna/oranzova-ucebna.html možnost hlasovat a podpořit tak přidělení nadačního příspěvku.

Hlasovat pro naši školu mohou všichni žáci, rodiče, veřejnost i další příznivci! Tři z hlasujících mohou od vyhlašovatele navíc získat i atraktivní cenu v podobě mininotebooku.

I Váš hlas může rozhodnout o tom, zda bude výuka pro děti zajímavější a přínosnější!!!

Pomoz své škole k nové ORANŽOVÉ UČEBNĚ

Práce se systémem PASCO vede žáky zcela přirozeným a nenásilným způsobem k získání odborných a specializovaných znalostí z oblasti přírodních věd a navíc k plnému využívání nových informačních technologií (např. interaktivní tabule). Díky tomu dochází k intenzivnímu rozvoji profesních i osobních kompetencí žáků. Systém Pasco podporuje efektivnější využití času výuky a aktivitu studentů v hodině, dává možnosti pro porovnání předpokladů s reálnými výsledky, díky okamžité odezvě jsou naměřené hodnoty pochopitelnější, měřící metody kopírují postupy v reálném výzkumu či laboratoři.