Pokračování dílenského vyučování

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Pokračování dílenského vyučování >

Ve středu 28. 5. proběhla další spolupráce se SŠ Vimperk v rámci projektu Rozvoje technického vyučování v Jihočeském kraji.

29.05.2014

Setkání proběhlo na odloučeném pracovišti SŠ Vimperk v Prachaticích a mělo formu soutěže sedmičlenných družstev zúčastněných škol zmíněného projektu.

Pod názvem „Řemeslo má zlaté dno" bylo pro devět škol připraveno 19 různorodých interaktivních stanovišť.
Naše družstvo bylo sestaveno z žáků 7. a 8. tříd. Žáci si mohli vyzkoušet prvky ze zednických, obkladačských, instalatérských a elektrikářských prací. Neméně zajímavé byly ukázkové stanoviště, kde své umění převáděly kadeřnice a kostymérky.

Naše družstvo, které bylo tvořeno pouze hochy, však více zaujaly ukázky moderní televizní techniky, tvorba internetového rádiového vysílání a vývoj závodní miniformule.

I když mělo setkání soutěžní formu, pro naše družstvo mělo přínos v něčem jiném. Žáci ocenili zejména to, že si mohli sami vyzkoušet práci v oborech, ve kterých plánují po ukončení základní školy svůj další životní směr.

Lukáš Boháč