Projekt Společně proti předsudkům v Boudě

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Projekt Společně proti předsudkům v Boudě >

V rámci projektu Společně proti předsudkům se kolektiv 7. A zúčastnil minifestivalu v Boudě, kde jsme shlédli projekci filmu Banánové děti.

30.11.2014

Dokument zajímavou formou přibližuje život vietnamské komunity v České republice. Po filmu následovala diskuze se studentkou Hankou, která se v naší zemi narodila vietnamským rodičům. Program žáky opravdu oslovil, což zmiňovali i ve svých ohlasech.

„Pořad se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se, že Vietnamci jsou velice zajímaví lidé.“ (Natka)

„Můj názor na vietnamskou komunitu se změnil, když jsem viděl tento dokument.“ (Honza B.)

„Dozvěděl jsem se, že život Vietnamců v ČR není jednoduchý, protože jsou bráni pouze jako přistěhovalci, kteří obchodují s nelegálním zbožím.“ (Honza K.)

Linda Drechslerová