Ve středu 18. května proběhl projektový den pro 2. stupeň, tentokrát pod názvem „Český Krumlov v době Rožmberků“.

20.05.2011

Děti rozdělené do pěti skupin postupně navštívily stanoviště zaměřená na historii Českého Krumlova a Rožmberků. Prošly si tak historické centrum města (muzeum, muzeum řemesel) a zámek se zahradou. Pracovníci těchto institucí pro nás připravili velmi zajímavé přednášky a úkoly, které žáci ve skupinách plnili. Největší úspěch sklidil pan Valha se svou ukázkou středověkých rytířských zbraní. Akci oživili žáci devátých tříd, kteří jako páni z Rožmberka, Českého Krumlova, Jindřichova Hradce, Stráže a z Třeboně vedli své družiny převlečení do dobových kostýmů, zapůjčených z městského divadla. Pozornost budili zejména u turistů, jimž museli často stát modelem.
Celý den se povedl, žáci i učitelé si odnesli spoustu pozitivních zážitků a nových poznatků o našem městě. Děkujeme za pomoc všem, kteří se na projektu podíleli.