Ve čtvrtek 14. 5. jsme poznávali historii a zajímavosti našeho města pomocí fotografií, kde bylo vyobrazeno něco významného a my jsme to museli najít. Hledali jsme také odpovědi na otázky z pracovního listu, které nám pomohl zodpovědět náš průvodce Míla.

19.05.2009

Cesta byla velmi strastiplná a namáhavá. Ptáte se proč? Protože nám počasí moc nepřálo, docela dost pršelo a byla pěkná kosa J.

Putování začalo u divadla, pokračovalo starým městem přes Latrán a skončilo v zámecké zahradě, kde se s námi Míla rozloučil a my jsme se s paní učitelkou vrátili do školy.

Dozvěděli jsme se informace, které doposud nikdo z nás nevěděl. Například: Kdo jsou to Rožmberkové, kdo to byl Jakub Krčín z Jelčan a Petr Vok, jak vypadala dříve zámecká věž, co je to sgrafito nebo arkýř, jak vypadalo středověké sklo, náš prapor a třeba erb.

Tento den byl moc krásný a poučný. Doufáme, že se nám podaří ještě někdy prožít takové dobrodružství. Snad nám bude počasí více přát.

Autoři: žáci 3.B a paní učitelka Eva Hegrová