V pátek 25. 11. jsme ukončili putování po Českém Krumlově. Celé dva měsíce jsme se seznamovali s taji a krásami našeho města. Prošli jsme ho křížem krážem a dozvěděli se spoustu zajímavých věcí z historie i ze současnosti.

12.12.2011

Dozvěděli jsme se o významném rodu Rožmberků, který zde pobýval, vyzkoušeli jsme si oblečení, ve kterém se dříve chodilo, prošli jsme Zámeckou zahradu s kocourem Adamem, podívali jsme se do Zámeckého muzea, prohlédli jsme si město z ptačí perspektivy - ze Zámecké věže, ohmatali jsme si kosti pravěkých zvířat, seznámili jsme se s architektonickými prvky charakteristickými pro dané slohy a na závěr jsme absolvovali noční prohlídku městem spojenou s výbornou večeří a spaním ve škole.
Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám umožnili získat cenné informace a krásné zážitky.

Eva Hegrová + žáci 3.B