Výtvarná a literární soutěž Rok v mém městě byla v letošním roce věnována 20. výročí zapsání Českého Krumlova na listinu světového dědictví UNESCO. Tuto soutěž každoročně organizuje Městská knihovna v Českém Krumlově, za finanční pomoci města. Slavnostní vyhlášení, spojené s vernisáží výstavy, proběhlo 12. 12. 2012 v 16:00 hodin v Prokyšově sále prelatury.

13.12.2012

Do výtvarné soutěže bylo zasláno více než 250 dětských výtvarných děl ze všech českokrumlovských škol. Naše škola zaslala práce žáků 6. třídy. Jejich výtvarná díla byla hodnocena odbornou porotou ve složení akademického malíře Jindřicha Čapka, akademického malíře Karla Hrubeše a výtvarnice Lenky Kohoutkové. Naši žáci 6. ročníku uspěli ve velmi silné konkurenci věkové kategorie 11 -16 let. Jiří Bicek se umístil na 2. místě s malbou uličky Masná. Jirkova práce se dokonce dostala na titulní plakát celé výstavy. Mezi dalšími pěti nejlepšími byly Natálie Hůrková, Eva Pavla Mitrová a Míša Kuderová. Míša vytvořila kolorovanou malbu zimního Krumlova s pohledem na Krumlovský mlýn v kompozici historických domů v Široké ulici. Natálie ztvárnila podzimní akvarelovou koláž Českého Krumlova s pohledem na zámek a zámeckou věž. Všem soutěžícím blahopřeji a přeji jim hodně výtvarných nápadů a bohatou inspiraci.

Jaroslava Skříčilová, třídní učitelka