Již několik let naše škola pořádá celoroční soutěž ve sběru starého papíru a víček. V posledních letech získané peníze věnujeme dětem, které je potřebují. V letošním školním roce to je Anitka Frühaufová.

16.11.2016

S nápadem sbírat pro Anitku přišla Barča Mitková z 8. A. Oslovila jsem tedy maminku, zda by nám Anitka napsala o sobě několik informací. Zde je její dopis.

Jmenuji se Anita a za měsíc mi bude sedmnáct let. Od narození žiji se spinální muskulární atrofií, což je onemocnění, při kterém mi postupně ochabují svaly. Já se ale cítím jako úplně zdravý člověk a snažím se, aby mě má nemoc v ničem neomezovala. Nedokážu si totiž říct, že to nezvládnu. Proto dělám všechno, jen mi to třeba déle trvá. Chodím na Střední školu polytechnickou, kde studuji finanční obor. Není to ale přesně to, co bych chtěla v životě dělat. Jelikož ale není téměř žádná střední škola bezbariérová, neměla jsem moc na výběr. Proto bych však ráda šla po maturitě studovat na vysokou školu speciální pedagogiku nebo na žurnalistiku. Ve volném čase ráda sportuji. V létě jezdím na kole, plavu a v zimě lyžuji na monoski, to vše za asistence druhé osoby, nebo chodím ven s kamarády. Pro mě je největším pomocníkem můj elektrický vozík, na kterém jsem téměř pořád a všude se pohybuji. Výtěžek ze sbírky bych tedy chtěla přidat například na vybavení nového vozíku nebo případně na něco jiného.

Pro jistotu připomínám, že sběr můžete nosit každé pondělí od 7:25 do 7:50 do pavilonu 1. stupně.

Jitka Novotná