Během listopadu náš keramický kroužek pracoval na výrobě Betlému do soutěže, kterou vyhlásily Kláštery Český Krumlov. Akce se zúčastnilo 9 kolektivních prací z různých škol v Českém Krumlově.

17.12.2015

15. 12. náš kroužek navštívil nově opravený minoritský klášter, neboť jsme dosáhli na místo nejvyšší. Radost nám udělal i vysoký počet hlasů, který nám návštěvníci dali. Cenou za naše první místo byla prohlídka kláštera, výstavy všech přihlášených prací a divadelní představení o Františku z Asisi.

Slavnostního programu se účastnily kolektivy ze školy v Kaplické a Za Nádražím, neb se umístily na dalších medailových místech.
Děti byly z prohlídky prostor nadšené, některé věci si mohly vyzkoušet. A třešničkou na dortu pro ně byla sladká odměna v podobě bonbónů.

Děkujeme, že jsme mohli být při tom.

Zdena Sekaninová