Soutěž ve vytvoření znaku svého města

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Soutěž ve vytvoření znaku svého města >

V rámci kampaně na podporu třídění odpadu vyhlásil Jihočeský kraj spolu se společností EKO-KOM a. s. soutěž škol a zároveň pokus o rekord ve vytvoření největší galerie znaků měst a obcí ČR z odpadových materiálů. Pokus o rekord probíhá pod patronací pelhřimovské agentury Dobrý den.

22.10.2010

Úkolem škol, které se do soutěže zapojily, bylo vytvořit z běžně využitelných odpadů znak své obce. Takto vzniklý znak bude soupeřit se znaky vyrobenými ostatními školami v Jihočeském kraji. Nejlepších 40 znaků z celého kraje bude reprezentovat Jihočeský kraj v celostátním kole, které proběhne v Brně v lednu 2011.

Z naší školy se do soutěže zapojili někteří sedmáci a deváťáci. Při praktikách z biologie, výtvarné výchově tvořili erb z papírových sáčků od čaje. Vytvoření erbu trvalo každé skupince přibližně osm hodin. Výsledek však stál za to. Všechny děti moc chválím, odvedly pěknou práci. Teď už jen zbývá čekat, jak asi dopadneme v krajském kole a zda postoupíme do republikového kola.

Jitka Novotná