Ve středu 11. 12. se také žáci 8.A dočkali vysněného spaní ve škole. Hlavním programem byla kuchařská soutěž ve stylu „Prostřeno!“.

19.12.2013

Osmáci předvedli, že letošní pracovní činnosti v kuchyňkách na nich zanechaly poměrně výraznou stopu (kéž by tomu tak bylo i při ostatních předmětech, jako je třeba matematika apod.), navíc se vžili i do role kameramanky a komentátorů, což jim šlo také s velkým nadšením. Výsledkem byly nejen 3 povedená jídelní menu, ale zároveň spousta vtipných videí, které nám snad ještě zpříjemní nějaký volnější den, až je společně zhlédneme. Po krátkém odpočinku jsme přijatou energii vydali v tělocvičně, kde jsme si unavení nakonec také ustlali. To, že povídat si ještě bylo o mnoha věcech až do pozdních nočních hodin, asi poznali nejlépe učitelé druhý den, protože spoustě z nás se oči klížily více, než bývá zvykem.
Závěrem snad jen pořadí kuchařské soutěže:
1. místo: mozzarella s rajčaty a olivami, česneková polévka, pstruh na mandlích s bramborem, čokoládový dort
2. místo: tortilla plněná směsí se slaninou, kuřecí plátek s bramborovou kaší, nanukový dort
3. místo: kapr na kmíně s bramborem

Martin Škorpík