Ukázková hodina tchoukballu pro žáky 6. třídy. Jedná se o bezkontaktní míčovou hru, která využívá prvků házené a nakloněných trampolínek – odrážedel.

03.04.2013

V úterý 2. 4. čekalo na žáky šesté třídy v naší tělocvičně překvapení. Tři zástupci z jičínského tchoukballového klubu přijeli představit tento netradiční kolektivní sport.

Na hřišti dominují dvě odrážedla (nakloněné trampolínky) na obou koncových stranách hřiště. Cílem útočícího hráče je vystřelení na odrážedlo tak, aby míč dopadl zpět do hřiště a nebyl zachycen bránícím hráčem.

Samotná přítomnost odrážedel vzbuzovala u žáků vzrušení i mírné obavy. Hráči jičínského klubu vše trpělivě vysvětlili a zodpověděli všechny zvídavé dotazy. Pak se již žáci vrhli na samotné herní činnosti jednotlivce i na průpravná cvičení, která byla velmi svižná a živá. Nechyběla ani hra, při které se projevila bojovnost i fair-play našich žáků.

Žáci odcházeli z hodiny nadšeni a určitě by pokračování tchoukballu velmi ocenili. Možná se mezi nimi skrývá budoucí reprezentant v této kolektivní hře.

Touto cestou bych chtěla poděkovat vedoucímu jičínského tchoukballového klubu Štěpánu Velemu, který ochotně připravil ukázkovou hodinu a zajistil potřebný materiál.

Anna Kalivodová