V úterý 18. 12. přijelo na naši školu anglické vzdělávací divadlo s představením „History of England I" (Historie Anglie). Toto interaktivní vystoupení pomohlo dětem se lépe a přehledněji orientovat v historii Anglie od dob Keltů, Římanů až ke královně Alžbětě I. Celé představení bylo velmi dobře strukturované, se spoustou interakce směrem k dětem.

19.12.2012

Žáci se v něm například dozvěděli, kdo postavil Stonehenge nebo kdy a kým bylo založeno hlavní město Londýn nebo co bylo skvělé na Alfrédu Velikém. Herci velmi lehkou a zábavnou formou vtáhli děti do děje bitvy u Hastingsu, přiblížili jim vpád anglosaských vojsk, Válku růží, ale také panování Jindřich VIII. a jeho šest žen.

Představení nabídlo dětem soutěž dvou týmů v publiku a slovní kvíz, v kterém všichni přítomní hádali jazykový původ některých slov. Bylo to skutečné divadlo profesionálních herců, velmi inteligentní, dobře promyšlené, s výbornými hereckými výkony. Výsledkem byl opravdový zájem dětí, smích a spousta zábavy. Věřím, že tento skvělý zážitek bude žáky naší školy motivovat k dalšímu studiu angličtiny a celoživotnímu vzdělávání se v jazycích.

Jaroslava Skříčilová