V pátek 8. 1. probíhala výuka v prvních třech hodinách v 6.A trochu netradičně. V rámci výuky výchovy k občanství se konala svatba.

15.01.2016

Za dohledu oddávajícího Ondřeje Soldáta a před zraky ostatních svatebních hostů vstoupili slavnostně do svazku manželského Petra Tvarohová a Lukáš Podhora. Akci nechybělo bohaté občerstvení (moc děkuji všem, kteří se na něm podíleli), i svatební zvyky. Svatbě byli samozřejmě přítomni "rodiče ženicha a nevěsty", i svědkové. Vlastně každý ze žáků na svatbě plnil nějakou roli, ať to byla třeba role fotografa, matrikářky, nebo svatebního hosta.

Třída si během příprav i samotného slavnostního aktu zároveň měla šanci prověřit důležitost komunikace, spolupráce a odpovědnosti, tedy hodnot, o které se naše škola snaží opírat.

Myslím, že akce se vydařila, chtěl bych všem poděkovat za pomoc při přípravách a odehrané role. Zejména bych rád poděkoval paní učitelce Heleně Menoščíkové, která s dětmi celou akci v rámci předmětu VO naplánovala.

Martin Škorpík, třídní učitel