Ve středu 9. 12. se ve sportovní hala v Českém Krumlově uskutečnilo okresní finále starších žáků (kategorie žáků 8.–9. tříd) ve florbalu. Náš tým vybojoval postup z okrskového kola, které se konalo minulý týden.

10.12.2015

Do turnaje jsme nevstupovali jako favorité, zejména proto, že náš tým tvořili z velké části žáci ze 7. a 8. třídy a pouze dva hráči byli z 9. třídy.
Přesto kluci bojovali a předvedli i svou florbalovou kvalitu. Po dvou výhrách nad ZŠ Křemže a ZŠ Školní Kaplice a po prohře se ZŠ Fantova Kaplice jsme vyhráli svou základní skupinu.
S vidinou velkého úspěchu jsme vstoupili do semifinále, ale ZŠ Za Nádražím byla nad naše síly. V dramatickém souboji o třetí jsme bojovali až do samotného konce a bojovnost se vyplatila. Těsně před koncem zápasu jsme vyrovnali a souboj šel do samostatných nájezdů.
I když jsme měli několik možností překlopit vítězství na naší stranu, štěstí tentokrát přálo soupeři a v konečném pořadí jsme obsadili krásné 4. místo.
Náš tým byl ve složení
Lochmann Jan, Hermann Adam - žáci 9. třídy
Korytar Pavel, Korytar Jan, Duda Miroslav, Kolín Daniel - žáci 8. třídy
Beniačik Matěj, Massaro Filippo, Mazzola Samuele, Novotný Aleš, Korytar Jakub - žáci 7. tříd.
Celý náš tým podal vynikající výkon plný nasazení a bojovnosti.
Klukům děkujeme za vynikající přístup, nasazení a bojovnost a věříme v další úspěch.

Lukáš Boháč