29. ledna se vybraní šachisté z našeho školního kroužku poprvé vydali reprezentovat školu na krajský přebor mladých šachistů v kategorii 1. – 5. tříd. Hned naše první účast v soutěži se proměnila ve skvělý výsledek, kterým bylo i díky velmi podařeným posledním dvěma kolům dělení 4. – 5. místa z 16 zúčastněných družstev

31.01.2013

(o konečném 5. místě rozhodlo lepší pomocné hodnocení týmu z Horní Stropnice a také to, že toto družstvo vyhrálo v posledním kole 4-0 z důvodu, že jejich soupeři již díky pokročilé hodině odjeli domů). Ano, přebor se sice konal v nedalekých Českých Budějovicích, ale organizátoři byli především na začátku hodně nejistí a hrát se začalo až se zpožděním jedné a půl hodiny! Náš návrat v 6 hodin večer byl i pro rodiče jistě překvapující, ale všichni jsme byli rádi, že se nám s vypětím všech sil a velkému štěstí podařilo stihnout alespoň tento autobus a nemuseli jsme řešit situaci, že přijedeme domů v sedm večer...
Kromě Lukáše Dolanského, který je v šachových soutěžích již ostříleným borcem (svědčí o tom i dvě účasti na Mistrovství Evropy) byl turnaj pro ostatní naše hráče většinou první větší šachovou akcí. Naši hráči ale hráli zodpovědně, ukázali, že i oni se již na kroužku zvládli něco ze šachové hry naučit, se silnějšími hráči se snažili bojovat a posbírat alespoň nějaké bodíky a soupeře na podobné úrovni začátečníků poměrně jistě poráželi.
Roli velkého favorita s přehledem splnili hráči ze ZŠ Kubatova České Budějovice, kteří loni ve stejné sestavě zvítězili v celorepublikovém finále a i my jsme po zápase s jejich týmem museli uznat, že kluci jsou oproti nám napřed. Jako vedoucí týmu jsem byl s předvedenou hrou i výsledky všech našich borců moc spokojen, věřím, že nás tato akce povzbudí k dalšímu učení se, trénování a chuti zlepšovat se. Klukům patří dík nejen za předvedené výkony a reprezentaci školy, ale i za trpělivost, kterou prokázali během volného času mezi jednotlivými zápasy.

K našemu krásnému výsledku (16 uhraných bodů) přispěli jednotlivě takto:
1.šachovnice - Lukáš Dolanský (5.B) 6,5 bodu ze 7 partií
2.šachovnice - Štěpán Kabeš (4.A) 1,5 bodu ze 7 partií
3.šachovnice - Matyáš Olšák (5.B) 4 body ze 7 partií
4.šachovnice - Ondra Papaj (2.B) 3 body ze 4 partií
4.šachovnice - Martin Šubrt (3.A) 1 bod ze 3 partií

S jednotlivými soupeři jsme se postupně utkali takto:
1.kolo ZŠ Grünwaldova ČB 4 - 0 (1,1,1,1)
2.kolo ZŠ Kubatova ČB 0.5 - 3.5 (0.5,0,0,0)
3.kolo ZŠ Zborovský Tábor 1.5 - 2.5 (1,0,0.5,0)
4.kolo ZŠ L.Kuby ČB 2.5 - 1.5 (1,0,0.5,1)
5.kolo ZŠ Rudolfovská ČB 1 - 3 (1,0,0,0)