Úspěch žáků naší školy ve florbalu

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Úspěch žáků naší školy ve florbalu >

Ve středu 7. 12. se ve sportovní hala v Českém Krumlově uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu v kategorii žáků 6.-7- tříd. Náš tým byl ve složení Bašta Aleš, Bašta Vít, Massaro Nicola, Kouba Daniel, Maroušek Jiří, Laisek Petr, Janota Ondřej, Němec Petr - žáci sedmých tříd a Toman Matěj, Řepa Tonda, Forst Michal, Lochman Jan - žáci pátých tříd.

16.12.2011

Turnaje se účastnilo celkem osm škol, které utvořily dvě čtyřčlenné skupiny. Přes těžký los, kdy ve skupině jsme byli společně s ZŠ Nádraží, ZŠ TGM, a ZŠ Větří jsme tuto skupinu vyhráli a do semifinále jsme postupovali s prvního místa. (TGM 0:0, ZŠ Větřní 5:0, ZŠ Nádraží 1:0).
V semifinále jsme rozdrtili ZŠ Frymburk 7:0 a ve finále jsme přehráli ZŠ Chvalšiny 1:0.
Celý náš tým podal vynikající výkon a zaslouženě jsme vyhráli a postoupili na okresní finále do Kaplice.
Klukům děkujeme za vynikající přístup, nasazení a bojovnost a věříme v další úspěch.

Stejného cíle dosáhli i starší žáci a také zaslouženě postoupili do okresního finále. Okrskové kolo se konalo ve čtvrtek 15. 12. za účasti sedmi týmů.
Náš tým ve složení Linek, Prokeš, Spáčil, Homolka, Němec, Novotný, Schwarz J. a F, Hajsák vyhrál svou základní skupinu (Gymnázium ČK 0:0, ZŠ Chvalšiny 5:0) a v semifinále nás čekala ZŠ Větřní. Soupeř se ujal rychle vedení, ale náš tým dokázal svou sílu a 10 sekund před koncem jsme vyrovnali na 1:1. O našem vítězství rozhodli samostatné nájezdy, kdy F. Schwarz nepustil gól a jeho bratr rozhodl o našem postupu do finále.
Tam jsme se utkali s ZŠ TGM a štěstí, které jsme si vybrali v semifinále, nás v posledním zápase opustilo. Třebaže jsme celý zápas byli jasně lepší, soupeř vyhrál 1:0. Přesto je druhé místo velmi dobrým výsledkem a kluci si za svou bojovnost zaslouží poděkování.