Třetí díl miniseriálu o úspěšných sportovcích z druhého stupně naší školy je věnovaný plavání.

10.05.2013

Pája Gallistlová z 8. B se závodnímu plavání věnuje od svých 9 let. V přeborech žactva a dorostu Jihočeského kraje se pravidelně objevuje na stupních vítězů. Z největších úspěchů zmíním jen rok 2012. V Zimním přeboru v Jindřichově Hradci získala dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile, na Letním přeboru v Českém Krumlově pak tři stříbrné a tři bronzové medaile. Z plaveckých disciplín Páju baví volný způsob, ve kterém má také nejvíc úspěchů. V 9 letech se Pája začala zabývat také vodním záchranářským sportem. I zde se může pochlubit výbornými výsledky - 1. místo z Mistrovství ČR mládeže v záchranářském sportu v kategorii dívky 13 - 14 let, 1. místo z Mistrovství ČR mládeže v záchranářském sportu v kategorii družstev, 1. místo v závodu mládeže VZS O pohár starosty Prahy 15 a 1. místo z Mezinárodního mistrovství mládeže vodní záchranné služby v Horním Rakousku v kategorii dívky 13 -17 let. V letošním roce Pája bojuje o účast na mistrovství Evropy, které proběhne o prázdninách v Itálii.
Tomáš Tichý z 9. B závodně plave od 10 let. Stejně jako Pája je i Tom členem Českokrumlovského plaveckého klubu. Z plaveckých stylů mu nejvíc vyhovuje znak. V roce 2012 získal Tom na Letním přeboru Jihočeského kraje v plavání žactva a dorostu dvě druhá a dvě třetí místa a na Zimním přeboru druhé a třetí místo.
Nejmladší z našich plavců je Věrka Dominová. Vodnímu záchranářskému sportu se věnuje tři roky a jejím zatím největším úspěchem je 3. místo z Jarní ceny Neratovic ve vodním záchranářském sportu.
Je jasné, že za úspěchy Pavly, Toma a Věrky jsou hodiny dřiny (trénují třikrát týdně a průměrně na jednom tréninku uplavou 2,5 až 3 km, Pája se navíc ještě dvakrát týdně věnuje záchranářskému plavání).
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Jitka Novotná