Čtvrtý díl miniseriálu o úspěšných sportovcích z druhého stupně naší školy je věnovaný florbalu. Historie krumlovského florbalového oddílu spadá do let 1995-96. V současné době za FBC Český Krumlov hrají družstva mužů, dorostu, starších a mladších žáků, žen a přípravky.

21.05.2013

Družstvo starších žáků se v posledních letech drží na špici soutěží. V letošní sezoně suverénně ovládlo Jihočeskou ligu starších žáků. Tým, za který z naší školy hrají Aleš Bašta (8. B), Víťa Bašta (8. B), Petr Němec (8. A), Dan Kouba (8. A), Michal Komárek (8. A) a Nicola Massaro (8. B), postoupil na Mistrovství republiky starších žáků. To se uskutečnilo v Plzni 11. a 12. května a kluci obsadili celkově páté místo. Moc gratulujeme!
Co se týká statistik v Jihočeské lize, je Aleš Bašta v kanadském bodování na 22. místě, Nicola Massaro na 29. místě z celkového počtu 205 hráčů.
Kluci florbalu věnují spoustu času. Trénují průměrně 3 až 4krát týdně.

Přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Jitka Novotná