Výlet do Arpidy v Českých Budějovicích

Hlavní stránka > Hlavní stránka > Aktuality > Výlet do Arpidy v Českých Budějovicích >

Od září do naší školy nastoupí Viktorek, který zatím dochází do základní školy v Českých Budějovicích v Arpidě. Centrum Arpida je nestátní nezisková organizace, která zajišťuje komplexní péči dětem, mládeži a mladým dospělým osobám s tělesným a kombinovaným postižením v duchu uceleného systému rehabilitace.

25.06.2010

Naše třída využila pozvání, abychom se přijeli za Viktorkem podívat a udělali si představu, z jakého prostředí k nám přestoupí. Moc se nám v jejich škole líbilo, dokonce jsme i společně malovali a prohlédli si celý areál školy.

Také jsme se podívali na koníky a dozvěděli jsme se, co znamená výraz  hipoterapie, tedy léčba koňmi.

Děkuji paní učitelce Jitce Novotné, která byla s námi, že nám ukázala blízkou rezervaci Vrbenské rybníky, vysvětli jsme si, co je to přírodní rezervace a jak se tam máme chovat.  Také jsme si dalekohledy podrobněji prohlédli vodní ptáky.

Na závěr jsme si společně opekli buřty a rozloučili jsme se s tím, že se na Viktorka už moc těšíme.

V naší škole mu chceme vytvořit takové prostředí, aby se mu u nás dobře dařilo.

Věříme, že s pomocí nás všech a paní asistentky Evy Schwarzové bude vstup pro Viktorka na Plešivec snazší.

O. Josífková, J. Novotná